Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Pogoda: Temperatura 25°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Rajd Rowerowy Z Burmistrzem - Kamipinos 2007

Rajd Rowerowy Z Burmistrzem - Kamipinos 2007

Tradycyjnie od wielu już lat organizowany jest na otwarcie sezonu rowerowego Rajd Rowerowy z Burmistrzem Miasta. Tym razem Pan Burmistrz Robert Perkowski zaprosił dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka na eskapadę rowerową do Kampinoskiego Parku Narodowego. Po uzyskaniu zgody Dyrektora KPN na poruszanie się naszej 48 osobowej grupy po Parku oraz biwakowanie wyruszylismy do miejscowości Granica, gdzie mieści się Muzeum Puszczańskie.

Druga Rocznica Śmierci Jana Pawła II

Druga Rocznica Śmierci Jana Pawła II

W drugą rocznicę śmierci największego z naszych rodaków - Papieża Jana Pawła II w parku miejskim zebrało się wielu mieszkańców Ząbek. Patrząc na zgromadzony tłum można było mieć pewność, że pamięć o Papieżu Polaku nigdy nie minie.

Festyn Miejski - Ulice Dla Ludzi

Festyn Miejski - Ulice Dla Ludzi

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza wszystkich serdecznie do uczestnictwa w imprezach organizowanych w dniach 22 i 23 września 2007 roku w Parku Miejskim.

Rozstrzygnięcie Konkursu"ząbki W Moim Obiektywie"

Rozstrzygnięcie Konkursu"ząbki W Moim Obiektywie"

3 października 2007 r. wręczono nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace w konkursie fotograficznym "Ząbki w moim obiektywie". W konkursie pod patronatem burmistrza miasta Ząbki - zorganizowanym przez Praską Giełdę Spożywczą - wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Rodzinna Ząbkowska Zaprasza!

Rodzinna Ząbkowska Zaprasza!

Zapraszam serdecznie wszystkich Warszawiaków w niedzielę, 9 września br. na Pragę Północ, na ulicę Ząbkowską, gdzie po raz kolejny Prażanie zaprezentują wszystko, co mają najlepszego.

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Program obchodów 87-ej Rocznicy na terenie powiatu wołomińskiego.

Nagroda Dla Korka

Nagroda Dla Korka

Plakat Wojciecha Korkucia (Korka) zaprojektowany w związku z wystawą jego twórczości w Galeriach Gimnazjalnych i spotkaniami autorskimi młodzieży z Korkiem w Gimnazjach Publicznych w Ząbach, zdobył Nagrodę specjalną Jury w drugiej edycji prestiżowego konkursu Taiwan International Poster Design Award.

Wystawa "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach"

Wystawa "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach"

Miasto Ząbki organizuje w ramach swojego 40-lecia szereg ważnych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich będzie prezentacja twórczości graficznej profesora Grzegorza Marszałka.
Jest to już kolejna wystawa z cyklu corocznych prezentacji "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach". Profesor G. Marszałek jest jednym z najważniejszych współczesnych twórców polskiej grafiki użytkowej. Mieszka i pracuje w Poznaniu, ale wykłada również na uczelni artystycznej w Szczecinie. O jego twórczości w dziedzinie plakatu można bez przesady powiedzieć iż jest to sztuka piękna i ulotna. Nie tylko dlatego iż dotyczy sztuki tak ulotnej, jaką jest plakat. Projekty Profesora Marszałka rysowane są delikatną, rozedrganą kreską i akwarelą. Dają poczucie niezwykłej plastyczności i często kojarzyć się mogą z językiem komiksu. Wydaje się iż jest to sposób komunikowania się z odbiorcą bardzo skuteczny w dzisiejszych czasach.

Dzień Papieski - Ząbki 2006

Dzień Papieski - Ząbki 2006

15 X 2006 r. w parku miejskim w Ząbkach została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji Dnia Papieskiego. Uroczystość ta rozpoczęła się słowami Jana Pawła II: "Szukałem was, a teraz przyszliście". I rzeczywiście, mimo deszczu i niesprzyjającej aury wokół ołtarza, prowadzone potrzebą oddania pokłonu Wielkiemu Polakowi zebrały się rzesze wiernych, z których najbardziej widocznymi byli kroczący za sztandarami szkół i wymachujący białymi flagami - ząbkowscy uczniowie. Wśród zebranych byli również przedstawiciele Urzędu Miasta, Straż Pożarna, nauczyciele, dyrektorzy szkół, lekarze, hydraulicy, sprzedawcy, bankowcy, słowem - Mieszkańcy Ząbek.

"Psalmy Dawida" zabrzmią w Ząbkach!

"Psalmy Dawida" zabrzmią w Ząbkach!

Psalmy należą do najwyższych osiągnięć literatury naszych czasów.
Ich fenomen jest potrójny. Po pierwsze, pojawienie się na przestrzeni siedmiu wieków utworów literackich takiej jedności inspiracji i duchowego ładunku, a nurt ten wyszedł od wielu autorów.

« 1 2 3 4 5