Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Pogoda: Temperatura 9°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Wystawa "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach"

Wystawa "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach"

Miasto Ząbki organizuje w ramach swojego 40-lecia szereg ważnych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich będzie prezentacja twórczości graficznej profesora Grzegorza Marszałka.
Jest to już kolejna wystawa z cyklu corocznych prezentacji "Mistrzowie Polskiej Sztuki Plakatu w Ząbkach". Profesor G. Marszałek jest jednym z najważniejszych współczesnych twórców polskiej grafiki użytkowej. Mieszka i pracuje w Poznaniu, ale wykłada również na uczelni artystycznej w Szczecinie. O jego twórczości w dziedzinie plakatu można bez przesady powiedzieć iż jest to sztuka piękna i ulotna. Nie tylko dlatego iż dotyczy sztuki tak ulotnej, jaką jest plakat. Projekty Profesora Marszałka rysowane są delikatną, rozedrganą kreską i akwarelą. Dają poczucie niezwykłej plastyczności i często kojarzyć się mogą z językiem komiksu. Wydaje się iż jest to sposób komunikowania się z odbiorcą bardzo skuteczny w dzisiejszych czasach.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na otwarcie wystawy w dniu 21 kwietnia 2007 r. o godzinie 17.00 oraz na ekspozycję do końca maja br. w Galerii Orla MOK przy ul Orlej 8.

Wystawa organizowana jest we współdziałaniu z MOK w Kobyłce, gdzie prezentowana będzie w listopadzie br na otwarcie tamtejszej Galerii. Wcześniej obejrzy ją również młodzież ząbkowska w Galeriach Gimnazjalnych w ramach Gimnazjalnych Spotkań ze Sztuką.

Źródło: plakatGMarszalka