Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Pogoda: Temperatura 18°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Rajd Rowerowy Z Burmistrzem - Kamipinos 2007

Rajd Rowerowy Z Burmistrzem - Kamipinos 2007

Tradycyjnie od wielu już lat organizowany jest na otwarcie sezonu rowerowego Rajd Rowerowy z Burmistrzem Miasta. Tym razem Pan Burmistrz Robert Perkowski zaprosił dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka na eskapadę rowerową do Kampinoskiego Parku Narodowego. Po uzyskaniu zgody Dyrektora KPN na poruszanie się naszej 48 osobowej grupy po Parku oraz biwakowanie wyruszylismy do miejscowości Granica, gdzie mieści się Muzeum Puszczańskie.

Wszyscy bardzo niecierpliwie oczekiwali na start, więc po spacerze scieżką dydaktyczną, podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy dwoma szlakami. Czerwonym dłuższym i trudniejszym - grupa starsza na czele z Panem Robertem Perkowskim - Burmistrzem Miasta, szlakiem zielonym ruszyła grupa młodsza na czele z Panią Katarzyną Karcz. Wietrzna, ale słoneczna pogoda zachęcała do zapuszczenia się w ostępy Puszczy.

Kampinoski Park Narodowy jest drugim co do wielkości Parkiem Narodowym w Polsce, dlatego w ciągu jednego dnia możliwe jest poznanie tylko niewielkiego jego obszaru. O różnorodności mijanych terenów świadczą ich nazwy, min: obszar ochrony ścisłej "Karpaty", "Krzywa Góra", "Nart", "Granica".

Tereny Puszczy Kampinoskiej były miejscem wyjątkowo tragicznej rzezi mieszkańców Warszawy. Wsród zamordowanych byli min. marszałek sejmu M. Rataj, olimpijczyk J. Kusociński i wielu innych. W sumie w potajemnych egzekucjach zastrzelono 2115 osób.

Grupa rowerzystów z naszego miasta odwiedziła cmentarz - mauzoleum w Palmirach, aby choć przez chwilę zadumać się nad tragicznym losem tych, którzy tam spoczywają.

Na zakończenie wędrówki rowerowej wszyscy poczęstowani zostali kiełbaską z grilla, przygotowaną przez przybyłych na zakończenie rajdu Panią Joannę Odzeniak - Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz pana Jerzego Boksznajdera, inicjatora rajdów przed kilkunastoma laty, w czasie gdy był Burmistrzem Miasta.

Źródło: kampinos2007

Galeria

hpim5664 hpim5664 hpim5665 hpim5665 hpim5662 hpim5662 hpim5661 hpim5661

zobacz wszystkie