Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Pogoda: Temperatura -3°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Program obchodów 87-ej Rocznicy na terenie powiatu wołomińskiego.

10 sierpnia
Wołomin
19.00 Koncert Muzyki Polskiej w Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich "Dom nad Łąkami".

11 sierpnia
Ossów
11.00 Uroczyste otwarcie VIII Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich o Puchar Ministra Obrony Narodowej.
11.30 Konkurs nr 1 - Przegląd mundurowy.
12.00 Konkurs nr 2 - Strzelanie i rzut granatem.
14.00 Przerwa - Pokazy walk rycerskich.
14.30 Konkurs nr 3 - Musztra kawaleryjska.
16.00 Konkurs nr 4 - Cross (jazda terenowa); zakończenie I dnia Mistrzostw.
18.00 Msza św. w intencji poległych 1920 r.

Radzymin
14.00 V Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej i IV Krajowy Konkurs Zespołów Rodzinnych Muzyki Myśliwskiej - ROKiS (przesłuchanie).

12 sierpnia
Radzymin
10.00 VII Zakładowy Turniej Piłki Nożnej "6" - stadion RKS "Mazur".
11.30 Msza Hubertowska z udziałem uczestników Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej - Kolegiata Radzymiska.
14.00 Finał V Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej - ROKiS.

Ossów
06.00 XIII Zawody Wędkarskie "Cud nad Wisłą" - stawy hodowlane w Ossowie.
10.00 Otwarcie II dnia Mistrzostw; Konkurs nr 5 - Władanie lancą.
12.00 Konkurs nr 6 - Władania szablą.
14.00 Przerwa - Pokazy walk rycerskich.
15.00 Występ orkiestry wojskowej.
15.30 Szarża ułańska; ogłoszenie wyników; wręczenie nagród - zakończenie Mistrzostw.
16.00 REKONSTRUKCJA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 r.

Wołomin
16.30 Festyn letni na terenie OSiR w Wołominie - "Cud nad Wisłą".

Zielonka
18.00 Msza św. za Ojczyznę; Koncert Muzyki Polskiej.

13 sierpnia
Ząbki
18.00 Msza św. w intencji Obrońców Ojczyzny w Kościele Świętej Trójcy.
19.00 Przemarsz na cmentarz, Apel Poległych i złożenie wieców pod Pomnikiem Ofiar Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia
Tłuszcz
18.00 Msza św. na cmentarzyku "Obrońców Ojczyzny 1920 r.", uroczysty Apel Poległych i złożenie wieców na kwaterze poległych.

Radzymin
19.00 Apel Poległych przy pomniku Żołnierzy 28 pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej.
20.30 IV Festiwal Operetkowo - Operowy na Mazowszu - ROKiS.

15 sierpnia
Kobyłka
08.00 Złożenie wieców przy Grobie Poległych 1920 roku na cmentarzu parafialnym.

Radzymin
09.00 XVII Zawody Gołębiarskie "Cud nad Wisłą" Radzymin - Łomża (start 7000 gołębi pocztowych ze stadionu RKS "Mazur").
09.45 Start XVI Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego "Cud nad Wisłą".
10.00 XVIII Ogólnopolski Turniej Brydżowy "Cud nad Wisłą" - ROKiS.
11.15 Program artystyczny dla dzieci pt. "Wesoła Kompania", konkursy i gry - Pl. T. Kościuszki.
13.00 Jan Stefani - "Krakowiacy i Górale" w ramach IV Festiwalu Operetkowo - Operowego na Mazowszu.
15.00 Uroczysty Apel przy pomniku Wincentego Witosa w Radzyminie.
16.20 Zlot Motocyklowy "Bitwy Warszawskiej 1920 roku" - meta Pl. T. Kościuszki.
17.00 Uroczysta Msza Święta i Apel Poległych na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku.
20.00 Koncert Zespołu "Lady Pank" - Pl. T. Kościuszki w Radzyminie.
21.45 Pokaz ogni sztucznych.
22.00 Koncert Cygańskiego Zespołu "Rat Romano".

Wołomin
08.30 Złożenie wieców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ossów
10.00 Rozpoczęcie uroczystości przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki.
11.00 Uroczysta Msza św. w kaplicy na cmentarzu poległych celebrowana przez J.E. ks. arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
13.30 IX Indywidualne Zawody Militarii o Szablę Starosty i Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.
13.30 Zakończenie XVI Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego "Cud nad Wisłą", wręczenie nagród.
14.30 Towarzyskie Zawody Hippiczne w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Wołomina z cyklu IV Grand Prix Powiatu Wołomiskiego pod patronatem Starosty.
14.00 - 22.00 Festyn w Ossowie.

Ossów/Kobyłka
16.00 Dziecięcy Bieg Uliczny.

19 sierpnia
Strachów, gm. Jadów
16.00 Msza. św. przy pomniku pamięci w Strachowie.

(MO) Program obchodów nadesłany dzięki uprzejmości:

Źródło: program_obchodow_87RBW