Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Pogoda: Temperatura -1°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Dzień Papieski - Ząbki 2006

Dzień Papieski - Ząbki 2006

15 X 2006 r. w parku miejskim w Ząbkach została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji Dnia Papieskiego. Uroczystość ta rozpoczęła się słowami Jana Pawła II: "Szukałem was, a teraz przyszliście". I rzeczywiście, mimo deszczu i niesprzyjającej aury wokół ołtarza, prowadzone potrzebą oddania pokłonu Wielkiemu Polakowi zebrały się rzesze wiernych, z których najbardziej widocznymi byli kroczący za sztandarami szkół i wymachujący białymi flagami - ząbkowscy uczniowie. Wśród zebranych byli również przedstawiciele Urzędu Miasta, Straż Pożarna, nauczyciele, dyrektorzy szkół, lekarze, hydraulicy, sprzedawcy, bankowcy, słowem - Mieszkańcy Ząbek.

Jedność akcentowana była także na wielkim, zadaszonym ołtarzu, a raczej na jego obrzeżach, które wypełniały chóry, soliści i muzycy. Chór, w skład którego weszło 5 chórów szkolnych i 2 chóry parafialne: z parafii Miłosierdzia Bożego i Św. Trójcy pod batutą p. Sylwestra Mulika - śpiewał iście anielskim głosem. Młodzi soliści biorąc przykład ze swoich nauczycieli tj. z p. Jagody Żaboklickiej, p. Małgorzaty Kujawskiej, p. Ireny Jaszczyk, jak również muzycy - p. Bożena Suwała (flet) i p. Wiesław Leśniewski (klawisze), stworzyli jedność nie tylko w muzyce i śpiewie, ale przyczynili się do tego, aby uroczystość ta nabrała szczególnego charakteru.

Gospodarzami Nabożeństwa byli proboszczowie ząbkowskich parafii: ks. Władysław Trojanowski, ks. Edward Kowara i ks. Sylwester Ciesielski. Kazanie, które przybliżyło nam Jana Pawła II nie tylko jako człowieka, ale i osobę świętą wygłosił ks. W. Trojanowski. Nie można nie wspomnieć o krótkim, ale jakże gorącym koncercie w wykonaniu ząbkowskich talentów wokalnych: Anny Mazurek, Beaty Borowskiej i wcześniej wspomnianych już: Jagody Żaboklickiej, Małgorzaty Kujawskiej i Wiesława Leśniewskiego. Koncert zachwycił zebranych. Usłyszeliśmy piękną muzykę Piotra Rubika i głęboką poezję Ernesta Bryla. Na koniec uroczystości ku niebu wzbiły się białe balony wypuszczone przez dzieci, a napełnione modlitwą, naszym uwielbieniem i ulubioną pieśnią Ojca Świętego - Barką. A gdy po chwili z głośników usłyszeliśmy Jego głos - pozdrawiający i błogosławiący, z trudem opanowywaliśmy nasze drżące ciała i łzy pełne tęsknoty. I właśnie dlatego, żeby być blisko Niego, razem z najbliższymi przyjdziemy tu za rok.

Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta dziękuje za współpracę wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tego szczególnego przedsięwzięcia.

Źródło: dzienpapieski