Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Pogoda: Temperatura 9°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

"Psalmy Dawida" zabrzmią w Ząbkach!

"Psalmy Dawida" zabrzmią w Ząbkach!

Psalmy należą do najwyższych osiągnięć literatury naszych czasów.
Ich fenomen jest potrójny. Po pierwsze, pojawienie się na przestrzeni siedmiu wieków utworów literackich takiej jedności inspiracji i duchowego ładunku, a nurt ten wyszedł od wielu autorów.

Dalej, fenomen żywotności - większość psalmów liczy sobie trzy tysiące lat istnienia, a one do dzisiaj stanowią ważną część liturgii.

I wreszcie fenomen aktualności - ich ponadczasowy charakter.

Psałterz hebrajski zaczął formować się w XI wieku przed Chrystusem, a przecież przeszło trzy tysiące lat później człowiek współczesny odnajduje w psalmach ukojenie, odpowiedź na dręczące go pytania i analogiczne relacje wiernego ze Stwórcą.

Psalmy są najpiękniejszym wyrazem modlitewnego zakochania i zaufania Panu. Ze względu na swoją różnorodność każdy może odnaleźć nich cząstkę swojej duszy, wrażliwości, uczucia, a przede wszystkim swoją relację z Bogiem.

Możemy dziękować Bogu za szczęście i pomyślność w życiu czy uniknięcie niebezpieczeństwa - słowami psalmów dziękczynnych, uświetnić uroczystości na chwałę Pana - psalmami pochwalnymi, czy prosić o łaskę, opiekę, przebaczenie, z ufnością wyśpiewując psalmy błagalne.

Z pewnością warto zapoznać się z treścią tych niezwykłych dzieł. Nie tylko poprzez ich lekturę, ale także w formie pieśni liturgicznych, czyli funkcji, dla której zostały napisane.

Umożliwi to niezwykły koncert, który odbędzie się 28.10.2006 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, o godzinie 1915.

Kompozytorem cyklu "Psalmy Dawida" jest Zbigniew Małkowicz - autor "Pop Oratorium - Miłosierdzie Boże", które dzięki swej wymowie i walorom artystycznym podbiło serca tysięcy słuchaczy, w tym także mieszkańców Ząbek, którzy bardzo pozytywnie ocenili majowy koncert "Pop Oratorium".

Psalmy Dawida dzięki różnorodności stylów muzycznych, niepowtarzalnym tekstom utworów pozwalają przenieść się w czasie i sławić Pana słowami pierwszych chrześcijan.

Znakomita Orkiestra Smyczkowa, Zespół Muzyki Sakralnej "Lumen", soliści: Marzena Małkowicz, Aleksandra Małkowicz oraz Marek Bałata i połączone siły chórów: Carminy z Parafii Świętej Trójcy i Ichthis z Sulejówka są gwarancją bardzo wysokiego poziomu artystycznego przedsięwzięcia.

Organizatorzy koncertu serdecznie zapraszają na chwile pełne radości i wzruszeń.

Wstęp Wolny.

Źródło: psalmyDawida