Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Pogoda: Temperatura -3°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności

Zaproszenie na obchody 97 rocznicy Święta Niepodległości w Ząbkach

Zaproszenie na obchody 97 rocznicy Święta Niepodległości w Ząbkach

Ks. Proboszcz   Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach  Andrzej Kopczyński wraz z z Burmistrzem Miasta Ząbki Robertem Perkowskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach Jackiem Romańczukiem, dyrektorem, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach Karolem Małolepszym i dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2   w Ząbkach Małgorzatą Zyśk, zapraszają na uroczyste obchody 97 rocznicy Święta Niepodległości w Ząbkach w dniu 11 listopada.

Uroczystości będą przebiegały zgodnie z poniższym harmonogramem.
O godz. 10.00 odbędzie się msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach z udziałem pocztów sztandarowych.
Po mszy nastąpi złożenie kwiatów przez delegacje z ząbkowskich placówek i jednostek, pod pomnikiem Prymasa Wyszyńskiego ( przy kościele).
Około. godz. 11.00 w dolnym kościele będzie można obejrzeć montaż słowno – muzyczny „Niepodległa” w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkach.
Następnie pod pomnikiem Bohaterów Ząbek i Drewnicy w Parku Miejskim im. Szuberta w Ząbkach zostaną złożone kwiaty  przez burmistrza Ząbek wraz z delegacją   w imieniu Mieszkańców Ząbek.
Kwiaty zostaną także złożone pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 r. na miejscowym cmentarzu, przez wspólną delegację składającą się z przedstawicieli ząbkowskich szkół. 
O godz. 13.00 nastąpi Start Biegu spod kościoła Miłosierdzia Bożego ( ul. 11-go listopada).  Trasa biegu będzie przebiegała ulicami: 11 Listopada, Rychlińskiego, Wojska Polskiego, Orlą, Traugutta, Słowackiego, Topolową, Gdyńską, Lipową, Langiewicza, terenem Parkowym, Gajową, Lotniczą, Sikorskiego, Kołłątaja, Staszica, Harcerską, gdzie przy Publicznym Gimnazjum nr 1 (ul. Harcerska) będzie meta. Tam będzie czekał na zawodników ciepły posiłek. W budynku gimnazjum nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom i udekorowanie ich medalami. Ostatni punkt programu to wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które odbędzie się w budynku PG 1 ok. godz,  14.30. Uroczystości przewidywane są do godziny 15.00. Nad przebiegiem uroczystości będzie czuwała ząbkowska straż miejska i policja.