Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Pogoda: Temperatura -3°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności

V Rajd Małego Powstańca

V Rajd Małego Powstańca

W poniedziałek 5 października o godz. 9.00 wyruszyliśmy w V Rajd Małego Powstańca. W tym roku było nieco inaczej. W trakcie Rajdu łączyliśmy się za pomocą Skype z grupą uczniów, która  była na Starym Mieście w Warszawie.

Jednocześnie wraz z nimi tworzyliśmy prezentację w SWAY. Na bieżąco widzieliśmy, co zwiedzają na Starym Mieście a oni widzieli, co odbywa się w szkole. Uczniowie  odwiedzili Związek Powstańców Warszawskich  przy ulicy Długiej w Warszawie. Poprzez SKYPE mieliśmy możliwość porozmawiać z uczestnikami Powstania Warszawskiego p. Eugeniuszem Tyrajskim pseudonim „Genek”,"Sęk"  oraz  p. Jolantą Kolczyńską pseudonim "Klara"  Uczniowie, nauczyciele, rodzice  pokonali trasę rajdu, która przebiegała w pobliskim lesie.
Na zakończenie wykonaliśmy ciekawe zadanie w programie OneNote.
V Rajd Szlakiem Małego Powstańca około godziny 9.00 oficjalnie otworzył Dyrektor Szkoły p. Tomasz Łukawski. Przy głównym wejściu na teren Szkoły uczniowie wraz
z nauczycielami meldowali się, gdzie otrzymywali z rąk Wicedyrektora p. Ewy Kacprzak zadanie do wykonania w programie OneNote.
Wszystkie klasy zbierały się  przy głównym wejściu do Szkoły,  skąd pod opieką wychowawców i rodziców rozpoczynały bieg. Pierwszym zadaniem uczestników było ułożenie fotografii Małego Powstańca. W naszych zmaganiach dzielnie wspierał nas Burmistrz Ząbek p. Robert Perkowski i Wiceburmistrz p. Artur Murawski. Kolejnym punktem na trasie był tunel ze sznurkami i dzwoneczkami, czyli przejście kanałami. Uczestnicy mogli sprawdzić się rozwiązując krzyżówkę na temat Powstania Warszawskiego. W punkcie medycznym trzeba było przenieść rannego Powstańca. Przeprawa przez zaminowany teren, którym był sportowy tor przeszkód  nie należała do najłatwiejszych zadań. Podczas wizyty w poczcie polowej należało  odczytać zaszyfrowany tekst. Rozwiązane rebusy i zgadywanki przypomniały nam o tym, jak ważni podczas Powstania byli sanitariusze.
Na koniec rozwiązaliśmy krótki test na spostrzegawczość "Zawiszaków”, czyli odgadywanie przedstawionych przedmiotów. Przez cały czas była z nami Straż Miejska z Ząbek
i Warszawy. Krótki quiz na temat bezpieczeństwa zdaliśmy celująco. Zmęczeni,
ale zadowoleni ze szczęśliwego ukończenia biegu mogliśmy się posilić smacznymi kiełbaskami przygotowanymi przez Naszych wspaniałych Rodziców oraz  gorącą grochówką ufundowaną przez firmę Elbar. Uczniowie wspólnie z wychowawcami znakomicie wykonali zadania związane z Powstaniem Warszawskim w programie OneNote.
Niewątpliwie zorganizowana impreza była bardzo atrakcyjną formą nauki i spędzenia wolnego czasu zarazem. Na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. Rajd szlakiem Małego Powstańca jest jednym
z punktów projektu interdyscyplinarnego „Mały Powstaniec – Patron Szkoły”. Dzięki któremu uczniowie mogą w ciekawy sposób zdobywać wiedzę na temat czasów sięgających II wojny światowej, ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie oraz znakomicie się bawić.
 

Galeria