Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Pogoda: Temperatura 15°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności - slider

Nowe możliwości z Lokalnym Funduszem Pożyczkowym "Samorządowa Polska" Ząbki sp. zoo

Nowe możliwości z Lokalnym Funduszem Pożyczkowym "Samorządowa Polska" Ząbki sp. zoo

Minęło kilka miesięcy działalności Lokalnego Funduszu Pożyczkowego „Samorządowa Polska” Ząbki sp. z o.o. Między innymi o tym kto uzyskał pożyczkę i o nowościach w LFP rozmawiamy z Burmistrzem Miasta Ząbki Robertem Perkowskim.

 

Panie Burmistrzu, Ząbki są pierwszym miastem na Mazowszu, które przystąpiło do Programu „Samorządowa Polska”.
To prawda. W marcu 2015 r. wystartowaliśmy z pierwszym na Mazowszu Lokalnym Funduszem Pożyczkowym w ramach Programu „Samorządowa Polska”. Uruchomiliśmy Program wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przedsiębiorców Ząbek, którzy niejednokrotnie skarżyli się, że mają pomysł na fajny biznes, a nie mają na to pieniędzy. Teraz już takiego problemu nie ma. W ciągu kilku miesięcy z doradztwa LFP skorzystało kilkudziesięciu przedsiębiorców.
Co nowego oferuje Lokalny Fundusz Pożyczkowy w Ząbkach?
Najpierw chciałbym powiedzieć o tym co udało się zrobić dzięki uruchomieniu Programu „Samorządowa Polska”. W ciągu kilku miesięcy doradzaliśmy przy skutecznym uzyskaniu pożyczek na prawie 200 tys. złotych. Pomogliśmy przedsiębiorcom z branż: budowlanej, fotograficznej, produkcyjnej i oświatowej. Z naszej oferty skorzystali zarówno ci, którzy startowali z nowym biznesem, jak i przedsiębiorcy z 25-letnim stażem. Najatrakcyjniejsza pożyczkę jaką przyznano, została oprocentowana na 4,16 proc. w skali roku, bez prowizji za jej udzielenie. Chcę przy okazji zapewnić, że nadal chcemy pomagać przedsiębiorcom i ciągle można skorzystać z naszych dotychczasowych ofert. Są też nowe możliwości. Zapraszamy do korzystania z krótkoterminowych – do 3 miesięcy - pożyczek, oprocentowanych od 5,8 proc. w skali roku. Ten produkt stworzyliśmy z myślą o tych przedsiębiorcach, którym brakuje środków na bardzo pilne wydatki.
Kto może ubiegać się o pożyczki z LFP „Samorządowa Polska”?

Nasza oferta skierowana jest zarówno do mikro i małych przedsiębiorców już działających na rynku jak i do tych, którzy chcą otworzyć własną firmę. Przypomnę, że pożyczki udzielane są między innymi na finansowanie zakupów o charakterze inwestycyjnym jak zakup maszyn, urządzeń, pojazdów itp. oraz na finansowanie zakupów i surowców do prowadzenia bieżących działalności gospodarczych.
Gdzie mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zainteresowani pożyczką?
Zapraszam do Punktu Informacyjnego Lokalnego Funduszu Pożyczkowego mieszczącego się na I piętrze Urzędu Miasta Ząbki, przy ul. Wojska Polskiego 10. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu.