Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Pogoda: Temperatura 20°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności

IV semestr na Uniwersytecie Otwartym w Ząbkach rozpoczęty

IV semestr na Uniwersytecie Otwartym w Ząbkach rozpoczęty

Uniwersytet Otwarty w Ząbkach właśnie rozpoczął IV semestr swojej działalności, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ząbkach 20 października 2015 r.

Na uroczystości inauguracji byli obecni: burmistrz Ząbek Robert Perkowski, dyrektor gimnazjum Karol Małolepszy, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Powiatowy Uniwersytet Otwarty Krzysztof Napiórkowski oraz kilkudziesięciu słuchaczy. Spotkanie poprowadziła prezes Stowarzyszenia Powiatowy Uniwersytet Otwarty Jadwiga Suk. Wykład inauguracyjny z zasad zdrowego żywienia poprowadziła przedstawicielka firmy Olefarm - Vitum z Białegostoku Magdalena Bujnowska.
Zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Otwartym w Ząbkach są objęte patronatem Burmistrza Miasta Ząbki. Uniwersytet Otwarty jest faktycznie otwarty dla każdego, kto dysponuje wolnym czasem cotygodniowo w poniedziałki i wtorki, w godzinach popołudniowych, bez ograniczeń wieku czy wykształcenia. We wtorki prowadzone są interesujące wykłady, z różnych dziedzin nauki, przez profesjonalnych wykładowców. W poniedziałki odbywają się zajęcia fakultatywne z języka angielskiego, nowoczesną, przyspieszoną metodą. W tym semestrze zostaną zorganizowane zajęcia dla osób zaawansowanych i początkujących. Oraz zajęcia z podstaw obsługi komputera, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Ponadto, uniwersytet organizuje atrakcyjne wycieczki oraz wyjazdy na wczasy krajowe i zagraniczne. Tradycją stały się wyjazdy ośmiodniowe w sierpniu do Krynicy Zdroju na „Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury” ( w przyszłym roku będzie Jubileuszowy – 50-ty.) Również tradycją stały się wyjazdy do Czarnogóry we wrześniu, na około dwa tygodnie, gdzie można skorzystać jeszcze ze słońca i ciepłych morskich, leczniczych kąpieli. O tych i innych atrakcjach możecie się Państwo dowiedzieć na spotkaniach uniwersytetu, które odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ząbkach przy ul. Harcerskiej 9.
Aby zostać członkiem uniwersytetu, należy przyjść na kolejne spotkanie, wypełnić deklarację, opłacić 20,- zł. wpisowego oraz 60,-.zł. za semestr. Zajęcia fakultatywne oraz wyjazdy są płatne ulgowo. Bliższych informacji udzieli JADWIGA SUK prezes Stowarzyszenia tel. 510-236-436, lub (22) 776-36-36.

 

 

Iwona Potęga / Jadwiga Suk

Galeria