Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Pogoda: Temperatura 25°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Kultura

Zaproszenie na koncert - MOK

Zaproszenie na koncert - MOK
Koncert  promocyjny nowej płyty  Krzysztof Fetras Quartet  "Odpust"  (2015)  nagranej  analogowo. Jest to muzyka gitarowa, w składzie kwartetu występuje także drugi gitarzysta Tomasz Król. To koncepcja pozornie melodycznego prostego grania zarówno w kompozycjach jak i w warstwie improwizacji, sprawia wrażenie łatwo przyswajalnej, jest alternatywą dla współczesnego jazzu często stroniącego od prostej melodyki.
W tej muzyce choć nie pozbawionej wpływów jest  także  próba powrotu do melodyki w jazzie, jest skierowana bardziej do słuchacza niż znawców, zabierając go ze sobą na kilka chwil. Płyta łączy koncepcję melodycznych kompozycji które płynnie przechodzą do
rozbudowanych jazzowych improwizacji, tak też intrygująco gra na koncertach cały kwartet balansując pomiędzy brzmieniami akustycznymi i elektrycznymi.
Krzysztof Fetras  to wyjątkowy znakomity gitarzysta jazzowy i kompozytor. Choć  koncertuje niezbyt często, przypomina o sobie co jakiś czas nową płytą regularnie  ujawniającą    najwyższy poziom  Właśnie nadarza sie okazja posłuchania kolejnego nowego autorskiego projektu będącego kontynuacją wysoko ocenionego poprzedniego albumu "Different Guitar" 2012 .  Jeden z najbardziej utalentowanych polskich gitarzystów.  Nagrał pięć autorskich płyt.  Identyfikuje się  z klasyką jazzu.  Liryk, balladzista, improwizator, melodyczne frazowaniescala rasowe brzmienie jazzowej gitary rzadko spotykany okrągły ton nawiązujący do starych mistrzów oraz otwarta koncepcja muzyki z wyrafinowaną harmonią,  autor ponad stu jazzowych kompozycji.  Lista muzyków z którymi od lat współpracował jest bardzo długa.
    Krzysztof Fetrtas prezentuje styl zarówno elektryczny jak i  akustyczny.  Jego cechą charakterystyczną jest  śpiewny  ton,  który   sprawia wrażenie  dominacji  brzmienia  nad dyskretnie wysmakowaną  wirtuozerią,  nasyconych  melodyką improwizacji (począwszy od  debiutanckiej  płyty  solowej  "Caravan
 
1997)
Muzycy:
Krzysztof Fetras gitary
Tomasz Król gitary
Jarek Gas perkusja
Andrzej Zielak kontrabas
Miejsce koncertu:
Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach (stadion) ul.Słowackiego 21

17 maja godz. 17,00;  wstęp wolny