Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Pogoda: Temperatura 18°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Sport

Podsumowanie eliminacji Turnieju Orlika - sukces drużyny UKS Ząbkovia Ząbki

Podsumowanie eliminacji Turnieju Orlika - sukces drużyny UKS Ząbkovia Ząbki

W sobotę 11 października w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Finał Wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W kategorii dziewcząt młodszych wystartowała tam drużyna UKS Ząbkovia Zabki, która we wcześniejszych (trzystopniowych) eliminacjach straciła tylko jedną bramkę.

W Finale wojewódzkim dziewczęta wygrały wszystkie mecze nie tracąc bramki i w dniach 16 - 18 października 2014 roku jako jedyna drużyna z województwa mazowieckiego będą grały w Finale Ogólnopolskim, gdzie skonfrontują swoje umiejętności z najlepszymi zespołami z całej Polski.
Sukces drużyny UKS Ząbkovia Ząbki nie byłby możliwy bez doskonałej współpracy z ząbkowskimi placówkami oświatowymi, zwłaszcza z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca - to właśnie z tej szkoły pochodzi największa ilość zawodniczek UKS Ząbkovia Ząbki (aktualnie w klubie trenuje 27 uczennic i absolwentek Szkoły Podstawowej Nr 3). Obydwie reprezentacje tej szkoły prowadzone przez Jarosława Dobrowolskiego (z zawodniczkami UKS Ząbkovia Ząbki w składzie) wywalczyły Wicemistrzostwo Ząbek w V Turnieju Orlika na etapie eliminacji gminnych, a starsza drużyna UKS Ząbkovia Ząbki, w której grały dwie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 odpadła z turnieju dopiero na trzecim etapie rozgrywek (eliminacje wojewódzkie) przegrywając tylko jeden mecz. Wart podkreślenia jest fakt, iż to właśnie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 w okresie jesienno-zimowym odbywają się treningi UKS Ząbkovia Ząbki, a w wyniku przeprowadzonego we wrześniu naboru do Klubu szeregi UKS Ząbkovia Ząbki zasiliło siedem uczennic tej szkoły z roczników 2004 - 2006.
Sobotni sukces UKS Ząbkovia Ząbki jest więc wspólnym sukcesem klubu i szkoły. Występ dziewcząt w Finale Ogólnopolskim to doskonała okazja do promocji miasta, ale także i Szkoły Podstawowej Nr 3. Drużyna UKS Ząbkovia Ząbki prowadzona będzie min. przez Jarosława Dobrowolskiego - nauczyciela wychowania fizycznego w placówce z ul. Kościelnej 2 (oraz założyciela i Prezesa UKS Ząbkovia Ząbki) .
Beata Komosińska - Ferens
UKS Ząbkovia Ząbki