Imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Pogoda: Temperatura 1°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Sport

VICTOR GRAND PRIX ZĄBEK W BADMINTONIE O PUCHAR BURMISTRZA

VICTOR GRAND PRIX ZĄBEK W BADMINTONIE O PUCHAR BURMISTRZA

7 czerwca w gościnnej hali sportowej Gimnazjum numer 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej 9 spotkaliśmy się po raz ostatni w tym sezonie, aby rozegrać Turniej „zamknięcia” w Badmintonie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki .
Dzieci młodsze stawiły się licznie. Z gimnazjalistami, jak zwykle kłopot, ale wszystko udało się rozegrać .


Punktualnie o 9 zaczęli najmłodsi z klas 1-3, a była ich aż dziesięcioro . Wygrał po raz kolejny Ignacy Repiński, przed Jankiem Wilczakiem , a trzeci był Maks Siepsiak.
W klasyfikacji generalnej zwyciężył oczywiście Ignacy, drugi był Michał Szempliński, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Gajos .
W kategorii szkół podstawowych klas 4-6 dziewcząt wygrała Karolina Łukomska, wyprzedzając Magdę Krupę i Julię Sobolewską. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Julia Sobolewska przed Karoliną Łukomską i nieobecną na ostatnim turnieju Kamilę Mil.
U rówieśników walka była bardzo zacięta. Ostatecznie wygrał Karol Szempliński przed Kubą Walocha i Błażejem Krawczykiem, który po wyczerpującym trzysetowym pojedynku ostatecznie pokonał Kubę Dworzaka. W całym cyklu kolejność dokładnie taka sama jak w ostatnim turnieju: Karol przed Kubą i Błażejem.
Gimnazjalistów było dwóch i jedna gimnazjalistka, dało więc się stworzyć grupę. Iza Pomykała została triumfatorką u dziewcząt, a u chłopców wygrał Adrian Koc przed Adamem Walocha. Grand Prix zdobył Adam przed Damianem Mil i Kasią Wróblewską, która, jak wiemy, startowała z chłopakami. U dziewcząt bezapelacyjnie zwyciężyła Iza przed siostrami Trusińskimi Adą i Ulą. To jedyna kategoria, gdzie na podium nie stanął reprezentant Ząbek. Na koniec gry podwójne. Pierwsze miejsce zajęły Kasia Wróblewska i Iza Pomykała, drugie bracia Adam i Kuba Walocha, a trzecie Karol Szempliński i Kuba Dworzak. Kasia i Iza wygrały cały cykl, drugie miejsce dla Adama i Kuby, a trzecie miejsce dla Kuby Paciorka i Damiana Mil.
Po tej części turnieju mieliśmy bardzo miłą uroczystość zakończenia Grand Prix. Nagrody, puchary i słodkie upominki wręczali Pan Burmistrz Robert Perkowski, Pan v-ce Burmistrz Artur Murawski, Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ząbek pan Grzegorz Siwek, Dyrektor Gimnazjum numer 1 Pan Karol Małolepszy i Pan Józio Dola, wieloletni animator ząbkowskiego sportu. Wszystkim Panom serdecznie dziękuję za to , że znaleźli czas i mogli zobaczyć jak nasz turniej wygląda i jaka wspaniała rodzinna atmosfera na nim panuje.
Odnośnie do rodzinnej atmosfery to podczas turnieju dorosłych pojawiły się wypieki, które przynieśli nam Monika Walocha, Asia Mądry i Michał Korecki, co miało wielki wpływ na dobre losowanie dla wymienionych… (to oczywiście żart – losowanie było dzień wcześniej).
Michał nie potrzebował jednak „dobrego” losowania, bo i bez tego zajął najwyższe w swojej karierze miejsce w naszym turnieju, a mianowicie był drugi i uległ tylko naszemu etatowemu zwycięzcy Bogdanowi Kitlińskiemu, trzeci był wracający do wysokiej formy Jacek Kutla.
Bogdan wygrał całe Grand Prix wyprzedzając Irka Wróblewskiego i Sławomira Marcinkowskiego. U pań turniej wygrała Kasia Wróblewska przed Asią Mądry i Moniką Walocha. Kasia i Asia stanęły także na podium w klasyfikacji generalnej, Kasia na najwyższym a Asia na najniższym, drugie miejsce zajęła Monika Łepkowska.
U zaawansowanych turniej wygrał Marcin Krawczyk, przed Dawidem Maronem i Bartoszem Skórniewskim. Co ciekawsze, przy równym bilansie meczów i setów o kolejności na podium decydowały małe punkty. Całe Grand Prix wygrał Dawid Maron przed Tomkiem Mądrym i Tomkiem Łepkowskim .
Na deser odbyły się gry podwójne. Wygrali Dawid Maron i Max Jechna, przed Michałem Koreckim i Wiesławem Gajosem. Trzecie miejsce dla Bogdana Kitlińskiego i Marka Krawczyka, a czwarte dla Braci Pawła i Artura Tomczaków. Dokładnie tak samo zakończyło się całe Grand Prix.
Około godziny 18.00 v-ce Burmistrz Miasta Ząbki wręczył puchary i nagrody zwycięzcom cyklu i zakończyliśmy zabawę w tym sezonie.
Już teraz zapraszam na sezon następny. Zmiany organizacyjne będą z całą pewnością, ale jakie to jeszcze nie wiem, ale o nich myślę…. Czekam też na Wasze uwagi.
A teraz, skoro to koniec sezonu to chciałbym podziękować:
Dziękuję dyrektorowi MOSiRU Jackowi Romańczykowi i Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 Karolowi Małolepszemu za to, że ten turniej miał się gdzie odbyć i mogliśmy nagrodzić uczestników.
Dziękuję Panu Jackowi Szafrańskiemu, właścicielowi firmy Sportimpex, dystrybutorowi marki Victor za ufundowanie części nagród i dostarczanie lotek marki Victor na wszystkie rozegrane turnieje.
Dziękuję Pani Małgosi Pieńkowskiej i Wojtkowi Nikielowi za pomoc przy prowadzeniu wszystkich turniejów.
Dziękuje Panu Józiowi Doli, za pomoc w rozpropagowaniu informacji o odbywających się turniejach.
I oczywiście dziękuję przede wszystkim uczestnikom, za to że byliście i wspieraliście wszystkie działania służące popularyzacji badmintona w naszym regionie i poza nim.
Dziękuję i zapraszam na następny sezon.
Marek Krawczyk

Wyniki turnieju dzieci
Wyniki turnieju dorośli
Klasyfikacja końcowa