Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Pogoda: Temperatura -3°C

MEGASUKCES ZĄBKOVII !!!!!

W rozgrywanym w dniach 14 - 17 paździer...

Nowe możliwości z Lokalnym Fun...

Minęło kilka miesięcy działalności Loka...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności

Obowiązek Złożenia Informacjiw Sprawie Podatku Od Nieruchomości

Obowiązek Złożenia Informacjiw Sprawie Podatku Od Nieruchomości

W terminie 14 dni od nabycia nieruchomości (mieszkania, działki) należy złożyć na właściwym druku - Burmistrzowi Miasta Ząbki - informację w sprawie podatku od nieruchomości. Obowiązek ten dotyczy zarówno osób fizycznych jak i prawnych ( art. 6 ust.6 ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych t.j. Dz.U. z 2006r. Nr 121, poz. 844, z późn. zm)

Druki, na których składać należy powyższą informację znajdują się na stronie umzabki.bip.org.pl/?tree=168. Osoby fizyczne składają formularz IPN, natomiast osoby prawne DPN.

Do wypełnienia formularza niezbędny będzie akt notarialny. Podczas wypełniania proszę zwrócić uwagę na część D - dane dotyczące przedmiotu opodatkowania.

W przypadku mieszkania w bloku konieczne będzie wyliczenie udziału w gruncie w m2, na podstawie aktu notarialnego (wpisujemy w części D.1 poz. 20 formularza) oraz podanie powierzchni mieszkalnej, na którą składają się: mieszkanie, garaż, piwnica, poddasze użytkowe oraz udział w częściach wspólnych bloku (wpisujemy w części D.2, poz. 21-23).

Proszę również o wpisanie u góry formularza adresu do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres nieruchomości bądź zameldowania oraz telefonu kontaktowego.

W razie problemów z wypełnieniem formularza więcej informacji można uzyskać w Referacie Budżetowo - Finansowym Urzędu Miasta Ząbki pokój nr 2 w godzinach poniedziałek 10-18, pozostałe dni 8-16 lub pod numerem telefonu 022 781 68 14 wew. 130.

Źródło: info_w_sprawie_zlozenia_deklaracji